Czy wiesz, że nie ma nic złego w tym aby chcieć od życia więcej?

Nie ma nic egoistycznego w tym, że chcesz sięgać po więcej pieniędzy, więcej komfortu, więcej bliskości czy więcej świętego spokoju. Tylko od Ciebie zależy jak będzie wyglądała Twoja przyszłość więc nie daj sobie wmówić, że czegoś nie powinnaś, albo że na coś jest zbyt późno. To jest tylko bełkot osób, które same boją się wychylać przed szereg i nie wierzą w swoje możliwości. Ty nie będziesz brała tego pod uwagę jeśli naprawdę chcesz osiągać więcej.

Jeżeli czujesz niedosyt w związku, to mów o tym wyraźnie swojemu partnerowi. Jeśli czujesz, że zasługujesz na podwyższę w pracy, to porozmawiaj ze swoim szefem. Gdy kobieca intuicja podpowiada Ci abyś się na coś odważyła, to nie panikuj. Idź za jej głosem – ona nigdy się nie myli!

Dla mnie miarą sukcesu jest zadowolenie ze swojego życia. Dla każdej z Nas sukces będzie oznaczał coś innego, ale przychodzi taki czas gdy coś zaczyna Cię uwierać, a głos w Twojej głowy zaczyna marudzić. Czegoś Ci brakuje, coś przestało sprawiać satysfakcję i chcesz więcej! Przede wszystkim nie bój się tego powiedzieć głośno i zdecydowanie:

Tak! Chcę osiągać więcej! Chcę więcej …. Zasługuję na więcej i będę odważnie sięgać po więcej!

ZAUWAŻ, ŻE PODOBNE PRZYCIĄGA PODOBNE.

Jeżeli chcesz żyć lepiej i osiągać więcej, to zacznij szukać inspiracji i otaczać się takimi właśnie osobami na co dzień. Nikt nie zrozumie kobiety tak jak druga kobieta. W rozwoju potrzebujemy kogoś, kto uwierzy w nas bardziej niż my same. Ktoś kto podpowie, wysłucha, doradzi! Przykładem mogą być grupy tematyczne na Facebooku, gdzie znajdziesz zupełnie za darmo doskonałe źródło inspiracji. Obecność w takiej grupie pomoże Ci znaleźć odpowiedzi, ale także pokaże Ci że „więcej” jest realne także dla Ciebie.

WSŁUCHAJ SIĘ W GŁOS KOBIECEJ INTUICJI

Kobieta intuicja – warto ją wykorzystać. Gdy tylko w Twoim sercu i głowie pojawią się wątpliwości – to może być podpowiedź! Słuchaj wewnętrznego głosu, pytaj, szukaj, upewniaj się.

Czasy się zmieniają ale przed współczesnymi kobietami stoi nadal wiele wyzwań! Mamy być wzorowymi matkami, strażniczkami ogniska domowego ale chcemy się także realizować zawodowo i być niezależne! Jak to wszytko pogodzić? Bądź cierpliwa i pełna pokory! Ale naucz się także wmówić NIE i skup się jedynie na priorytetach które pomogą Ci się rozwijać.

ODKRYJ SWÓJ TWÓRCZY POTENCJAŁ

Twoja pasja – pomaga znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Twoje hobby pomoże ci się oderwać od codziennych obowiązków i zmartwień. Rozwój osobisty w oparciu o hobby pozwoli ci odpocząć, wyciszyć i poczuć wewnętrzną satysfakcję. Pamiętaj że nie ma nic gorszego niż sfrustrowana i niespełniona mama – dobra energia w domu nakręca dobrą energię w pracy.

UWIERZ W MAGIĘ WDZIĘCZNOŚCI

Ja wiem, że trudno jest poczuć autentyczną wdzięczność, jeśli sprawy nie mają się dobrze. Wiem, że często nasze ego podpowiada „jak być powinno”, ale z własnego doświadczenia mogę Cię zapewnić, że jest dokładnie jak być powinno. Dlatego 3,2,1…zacznij wyliczać powody do małych wdzięczności. Obudziłaś się, masz sprawny wzrok, dostęp do internetu i chwilę spokoju, aby przeczytać ten wpis, prawda? Czy to nie jest dobry powód do szczerej wdzięczności?

ZACHOWAJ OPTYMIZM

Każdy kto mnie zna wie, że czas bez śmiechu i żartów to dla mnie czas stracony! We wszystkim potrafię znaleźć sens i nadzieję. Tego można się nauczyć masz moje słowo! Kiedyś nie byłam optymistką. Przestałą jednak  narzekać i marudzić gdy zrozumiałam, że nasze myśli materializują się ! Bądź więc ostrożna! To o czym myślisz najczęściej po pewnym czasie znajduje swoje potwierdzenie w materialnym świecie – czy tego chcesz czy nie!

PORZUĆ PERFEKCJONIZM

Możesz to słowo śmiało wykreślić ze swojego słownika. Zapomnij o perfekcyjnej pani domu – to ściema wykreowana przez media na potrzeby marketingowe sprzedaży określonych produktów dla kobiet! Każda z nas ma prawo do chwili zwątpienia i popełniania błędów. Nie bój się przegrywania – to okazja do wyciągnięcia najcenniejszych wniosków na przyszłość.

Chciałbym bardzo abyś zaczęła postrzegać role matki i pracownika jako źródło twojej siły i powód do dumy. Możesz być szczęśliwa, zadbana i rozwijać się zawodowo – to nie nie wyzwanie nie do pogodzenia. Świadomie wykorzystuj swoje mocne strony i uwierz że wszytko jest możliwe. Naprawdę wiele cennych umiejętności zdobytych w domu wychowując dzieci można przenieść do pracy i odwrotnie.

To Twoje życie!

Miej odwagę przeżyć je tak, jak Ty tego chcesz – nie jak oczekują tego inni.

Wiem, że twoje wybory nie zawsze zależą tylko od Ciebie. Wiem że prawdziwe zmiany bywają trudne na początku. Wiem że stawianie siebie na pierwszym miejscu i zdrowy egoizm jest trudny do wypracowania! Wiem to doskonale, ale pomyśl ile może się w Twoim życiu zmienić na lepsze? Jak daleko możesz zajść jeżeli podejmiesz to wyzwanie.

Zacznij teraz i przekonaj się, że naprawdę warto. Niech zadzieje się magia! Wierzę w Ciebie Moja Kochana.